LAHENDUSED PRESBÜOOPIDELE

PROGRESSEERUVAD LÄÄTSED – PRESBÜOOPIDELE MÕELDUD TEHNOLOOGIA

Kuidas elada mugavat elu, kui nägemine halveneb? Kuidas trükikirja jälle teravalt näha? Miks on hämaras raske näha? Kui teil on viimasel ajal meeles mõlkunud kasvõi üks neist küsimustest, ei ole välistatud, et oled presbüoop. Nägemise halvenemine on teatud vanuses loomulik, kuid see ei tähenda, et peab lahinguta alla andma. Tutvuge kaasaegse tehnoloogiaga – progresseeruvate prilliläätsedega.

PROGRESSEERUVAD PRILLILÄÄTSED? MA EI NÄE PROBLEEMI

Progresseeruvad läätsed on ühed täiuslikema tehnoloogiaga prilliläätsed, mis turul saadaval on. Kõigest 60 aastat tagasi tõid need optikasse pöördepunkti, täna aga kasutavad neid miljonid inimesed kogu maailmas, kes hindavad nende klaaside tõhusust ja mugavust. Kas teate, et progresseeruvad prilliläätsed suudavad lahendada samaaegselt mitu nägemisprobleemi? Te kannate ühte paari prille ja näete selgelt igale kaugusele. Progresseeruvate prilliläätsede rikkalik valik võimaldab vastata iga kasutaja ootustele – olenemata presbüoopia astmest, korrektsioonist, valitud prilliraamide liigist, meelisharrastusest või eluviisist.

KUIDAS SELLISED PRILLILÄÄTSED TOIMIVAD?

Progresseeruval prilliläätsel on mitu nägemispiirkonda: selgelt kaugele nägemise eest vastutab läätse ülemine osa, lähedale nägemise eest alumine osa, keskosa omakorda tagab hea nägemise keskdistantsil. Tootja on läätse iga osa kohandanud vastavalt meie individuaalsetele vajadustele, eelsoodumustele, silmade võimalikule erinevusele. Seetõttu tuleb enne nende läätsede valmistamist lasta nägemist kontrollida spetsialistil, nt optometristil optikakaupluses.

MIDA TASUB TEADA PROGESSEERUVATEST 
LÄÄTSEDEST?

1. Kas progresseeruvate prillidega on raske harjuda?

Progresseeruvate läätsede disainimisel ja tootmisel kasutatavad täiustatud tehnoloogiad lühendavad nendega harjumise aega märgatavalt. Et muuta igapäevatoimingute tegemine meeldivaks, peavad progressiivprillid olema valitud ja kokku pandud kasutaja individuaalsete vajaduste kohaselt.

2. Mille poolest on progresseeruvad prilliklaasid tavalistest prilliklaasidest paremad?

Tüüpilised ühevaatelised prillid tagavad selge nägemise ainult ühele kaugusele. Kaugnägelike ehk nende puhul, kes selgelt lähedale ei näe, on tarvis vähemalt kahte paari prille: kaugele ja lähedale nägemiseks, sageli aga veel ka keskmisele kaugusele nägemiseks, televiisori vaatamiseks või arvutil töötamiseks. Progresseeruvad prilliläätsed on kõigi nende prillide kooslus. Üksainus paar tagab nägemise mis tahes kaugusele. Üleminek erinevatele kaugustele on sujuv ja füsioloogiline, seetõttu tagavad progresseeruvad läätsed kasutusmugavuse ja esteetilise välimuse ega sunni pidevalt prille vahetama.

3. Kas progresseeruvad klaasid parandavad kõiki nägemispuudusi?

Progresseeruvate prilliläätsede konstruktsioon võimaldab korrigeerida erinevaid nägemispuudusi, nt lühinägelikkust, kaugnägelikkust või astigmatismi, ja parandada nägemistulemust. Seda tüüpi läätsede kasutamist soovitatakse juba presbüoopia algfaasis. On müüt, et nägemispuudused, v.a presbüoopia, takistavad progresseeruvate prilliläätsede kasutamist

4. Kas progresseeruvatele läätsedele saab valida mis tahes raame?

Eksisteerib põhjendamata veendumus, et progresseeruvate läätsedega prillid peavad tingimata olema suurte raamidega. Tegelikult võimaldavad läätsede valik ja täiustatud tehnoloogiad valida peaaegu igasuguseid raame kasutaja soovide kohasel

5. Kas kõik progresseeruvad klaasid on ühesugused?

Ei ole tõsi, et kõik progresseeruvad prilliläätsed on ühesugused. Praegu on turul saadaval mitmesuguse konstruktsiooniga progresseeruvaid läätsi. Need on kohandatud ostjate vajadustele: tehtava töö spetsiifikale, vanusele või harrastustele. Progresseeruvad prillid valmistatakse tellija individuaalsete parameetrite järgi.

6. Kas progresseeruvate prillide hinnad on erinevad?

Progresseeruvate prillide hinnad algavad umbes paarisajast eurost. Täpne maksumus oleneb valitud läätsede disainist ja materjalist, valitud raamidest ja koostekuludest. Pidage siiski meeles, et üks progresseeruvate läätsedega prillipaar asendab kahte (sageli isegi kolme) paari prille, mis täpsel kalkuleerimisel vähendab kulusid.

ÜHEVAATELISED LUGEMISPRILLID

See on levinuim lahendus lähedale nägemise korrigeerimiseks. Monofokaalsed ehk ühevaatelised prilliläätsed tagavad selge nägemise kuni 40 cm kaugusele. Selleks, et näha selgelt kaugele ja keskmisele kaugusele, on vaja prillid eest ära võtta, vaadata üle prillide või vahetada need kaugele nägemiseks mõeldud prillide vastu.

Plussid

 • Selgelt nägemine lähedale

Miinused

 • Kaugel asuvad objektid on udused
 • Keskmisel kaugusel asuvad objektid ei ole selged
 • Prille peab pidevalt ette panema ja ära võtma
 • Ei ole võimalik näha kogu töökohta

BIFOKAALSED LÄÄTSED

Need on halvem lahendus, kuna tagavad ainult selge lähedale ja kaugele nägemise, seevastu keskmisele kaugusele nägemine on udune. Peale selle on need ebaesteetilise välimusega, kuna nende pinnal on nähtav lähedale nägemise piirkond (nn segment).

Plussid

 • Selgelt nägemine kaugele
 • Selgelt nägemine lähedale

Miinused

 • Keskmisel kaugusel asuvad objektid on udused
 • Ebaesteetiline välimus
 • Lähedale nägemise segment takistab nt treppidel käimist
 • Rõhutavad kasutaja vanust

LEIA SPETSIALIST

Kasutage asukohaotsingut ja leidke soovitatav optikakauplus, kus spetsialist
kontrollib teie nägemist ja leiab teie silmade jaoks parima lahenduse.
Uurige järele, millised kauplused pakuvad progresseeruvate
läätsede ostul tasuta nägemiskontrolli ja soodustuskuponge.

LEIA SPETSIALIST

Kasutage asukohaotsingut ja leidke soovitatav optikakauplus, kus spetsialist
kontrollib teie nägemist ja leiab teie silmade jaoks parima lahenduse.
Uurige järele, millised kauplused pakuvad progresseeruvate
läätsede ostul tasuta nägemiskontrolli ja soodustuskuponge.