Optikakauplused üle Eesti ühendavad jõud kampaania #TurvalineOptikaKauplus käivitamiseks.

 

Kampaania raames on valvekauplustes tööl spetsialistid ‒ klient saab teha individuaalse visiidi. Visiit toimub põhimõttel „ÜKS + ÜKS” (üks külastaja ja üks spetsialist). Kõik salongid desinfitseeritakse enne ja pärast külastust. Kampaanias osalevad ainult kauplused, mis järgivad rangeid desinfitseerimiseeskirju vastavalt turvalise külastuse protseduuridele. 

 

Kuidas käituda?

  1. Individuaalsele külastusele registreerumine toimub telefoni teel. Visiit toimub kolmandate isikuteta. Turvalisuse tagamiseks paluge kliendil visiidile tulla kaitsemaskiga.
  2. Enne visiidile tulekut esitage lisaküsimusi kliendi tervisliku seisundi ja riskirühma kuuluvate inimestega kokkupuutumise kohta. Kahtluse korral lükake visiit edasi.
  3. Kauplus tagab desovahendite olemasolu sissepääsu juures.
  4. Nii kaupluse töötajad kui ka kliendid on kohustatud kasutama käte desinfitseerimisvahendit enne ja pärast visiiti. Visiidi ajal on soovitatav kasutada ühekordseid kindaid.
  5. Optikakaupluste töötajad on kohustatud nägemiskontrolli ruumi regulaarselt tuulutama. Muu võimaluse puudumisel hoidke uks järgmise visiidini avatud (vähemalt 15 minutit visiitide vahel).
  6. Töötajad on kohustatud hoidma klientidega võimalikult suurt distantsi (soovituslik 2 m).
  7. Kauplus on kohustatud tagama kaardimaksed.
  8. Kauplus peab tagama, et töövahendid, -pinnad ja muu, millega klient kokku puutub, desinfitseeritakse pärast igat visiiti.
  9. Kauplus tagab, et järgitakse kõiki EV ja Terviseameti poolt eriolukorra ajaks kehtestatud juhiseid.
  10. Kauplus tagab, et töötajad on tutvunud juhendiga “Teenindus eriolukorras”.

Valves optikakaupluste loendi leidmiseks klõpsake siin!